Mieliśmy okazję spędzić jeden wyjątkowy dzień nie w biurze, a… w parku! Bez firmowych telefonów, maili, dając innym coś cennego – czas i uważność. Razem z seniorkami i seniorami z poznańskich DPSów (domów pomocy społecznej) powitaliśmy lato podczas pikniku zorganizowanego na poznańskiej Wildzie.

Blisko 50 podopiecznych wzięło udział w warsztatach plastycznych, robiąc oryginalne ozdoby z filcu, uczestniczyło w sesji jogi na krzesłach, a także podziwiało dźwięki, jakie wydobywają się z mis tybetańskich. Był też słodki poczęstunek, kawa i herbata oraz przepyszny obiad. Był czas na rozmowy. Na koniec nasi goście usłyszeli pogadankę dlaczego warto pić wodę z kranu, która przerodziła się w ożywioną dyskusję z dociekliwymi pytaniami do prelegenta.

Czy warto było poświęcić kilka godzin i odejść od biurek? Absolutnie tak! Najlepszą nagrodą dla nas wolontariuszy był uśmiech i serdeczne słowa uczestników pikniku.

Dziękujemy Aquanet SA i Tormel za wspólną akcję!

Fajnie robić razem dobre rzeczy! Warto się o tym przekonać samemu, dlatego gorąco zachęcamy, aby spróbować i doświadczyć ile satysfakcji może dać wolontariat.