INFRASTRUKTURA WOD-KAN | BUDOWA I EKSPLOATACJA UJĘĆ WODY
I. Wiercenie studni
Zajmujemy się wierceniem studni ujęciowych metodą udarową w średnicach do 813 mm. Metoda wiercenia studni głębinowych jaką stosujemy jest w pełni bezpieczna dla warstwy wodonośnej i najkorzystniej wpływa na późniejszą eksploatację studni.
Oferujemy regenerację studni głębinowych, wykorzystującą metodę hydrodynamiczną, która przywraca wydajność źródła wody. W połączeniu ze specjalistycznymi środkami chemicznymi metoda ta usuwa osady nagromadzone w wewnętrznej części filtra i zewnętrznej warstwy obsypki okołofiltrowej.
W rezultacie efekt przekłada się na większą wydajność. a co za tym idzie mniejsze koszty energetyczne eksploatacji studni. Nasza maszyna do regeneracji wyposażona jest w dźwig HDS, który umożliwia demontaż pomp, rur i armatury studziennej.
Zalety technologii:
– czyszczenie studni metodą hydrodynamiczną bardzo skutecznie usuwa z wewnętrznych ścian otworów osady biologiczne, mineralne i żelaziste
– efektywnie poprawia parametry filtracyjne obsypki w strefie przyfiltrowej oraz wydajność studni
– proces regeneracji jest bezpieczny dla środowiska gruntowo wodnego
– metoda hydrodynamiczna wspierana procesami chemicznymi daje efekty długofalowe i wysoce efektywne w procesie konserwacji studni.
II. Renowacja studni i zbiorników
Opis technologii
Spółka Terlan posiada wiele technologii renowacyjnych dedykowanych do naprawy i ochrony przed korozją studzienek i zbiorników betonowych. Przy renowacji studnia jest czyszczona wodą pod dużym ciśnieniem (250-500 barów), a stare stopnie włazowe są wycinane. Następnie przygotowana zaprawa mineralna jest rozrzucana centrycznie przez urządzenie spuszczane pod stałą kontrolą do studni kanalizacyjnej.
Wieloletnie doświadczenie w pracy z systemami różnych producentów oraz wyszkolony personel gwarantują dobór najlepszej metody i najwyższą jakość wykonania od najmniejszych studzienek kanalizacyjnych po największe obiekty wodno-kanalizacyjnych.
Zastosowanie
Studnie wymagające naprawy poprzez jej uszczelnienie oraz regenerację.
Zakres średnic
1000-1500 mm
